23 квітня 2021 р. пройшла зустріч між представниками місцевого самоврядування територіальних громад, бізнесу та освіти, що ініційована кафедрою державного управління, публічного адміністрування та регіональної економіки, яка була спрямована напоєднання зусиль щодо підтримки та поширення ідей соціального та зеленого підприємництва в Харківському регіоні.

Тематичні напрями взаємодії:

1. Підприємницький університет як орієнтир для трансформації традиційної моделі взаємодії;

2. Енергозбереження : понижуємо навантаження на природу;

3. Соціальне підприємництво: подбаємо про людей які поруч;

4. Можливості взаємодії стейкхолдерів задля впровадження концепції «Жити без відходів».

Захід розпочався з привітального слова проректора ХНЕУ ім. С. Кузнеця Олександра Зими. Модерувала зустріч професорка кафедри державного управління, публічного адміністрування та регіональної економіки Наталія Гавкалова, доцентка Кристина Бабенко та доцентка Лола Юлія.

Професор Олег Амосов зазначив роль проєктних офісів в новій моделі діяльності університетів.

Президент ГО «Всеукраїнське студентське братство «Еліта Нації» Олексій Курцев та директор консалтингової компанії FSS  Олексій Гагарінов сконцентрували увагу на новій ролі Університету в суспільстві, що має виступати навчально-науковою площиною для взаємодії бізнесу, влади та суспільства, сприяти державно-приватному партнерству.

Експерт з бізнес фінансів, співзасновник громадської організації Агенція місцевого економічного розвитку Кам’янка-Бузького району, учасниця створення соціального підприємництва «Артіс Боно» Надія Проць розповіла про проблемі аспекти створення соціальних підприємств в Україні, а також поділилася своїм досвідом щодо такої діяльності.

Екологиння, голова ГО “Центр громадських та медійних ініціатив” (рух Kharkiv Zero Waste) Анна Харлів актуалізувала питання управління сміттям в містах та територіальних громадах, окреслила можливості та перспективи діяльності з цього напряму.

Директор ТОВ «Зміївська паперова фабрика» Юрій Каліниченко розповів про екологічні технології, які використовуються на підприємстві при виробництві паперу (виробництво пластикових гранул з переробленої тари Tetra Pak).

Доцент Каразінської школи бізнесу Олена Пархоменко поділилася своїм досвідом щодо ініціатив соціального підприємництва в Харкові.

До зустрічі також долучився директор ТОВ «Весополімер» Сергій Веретеніков, директор ТОВ «Голд Клиник» Віталій Дячек та інші представники бізнес-структур.
Можливість, перспективність, а також проблемні питання щодо поширення практик соціального та зеленого підприємництва були обговорені з представниками місцевого самоуправління територіальних громад. До дискусії приєднався Кирило Храпко (депутат Харківської обласної ради VIII скликання), Сергій Амелін (депутат селищної ради Старовірівської ТГ), Олена Броварник спеціаліст відділу міжнародних відносин та проєктно-інвестиційної діяльності, представники управлінь соціального захисту населення та управління освіти адміністрації Шевченківського району ХМР й інші представники органів місцевого самоуправління.

Партнерами в проведенні заходу виступили ГО «Розвиток громад Харківщини», ГО «Всеукраїнське студентське братство «Еліта Нації».
Допомагали в організації та проведені зустрічі аспіранти кафедри Наталія Ющенко та Аліна Зілінська.
Учасники заходу прийняли участь у опитуванні щодо знань та сучасних компетентностей держслужбовців.

Після заходу здобувачі вищої освіти за ОП «Публічне управління» висказали побажання зустрітися окремо зі спікерами, що були запрошені.

Зустріч між представниками місцевого самоврядування територіальних громад, бізнесу та освіти в форматі Open Space «Соціальне та зелене підприємництво: кращі практики»