Вирішальна роль фахівців з публічного управління у впровадженні циркулярної економіки: формування мислення з циклічної економіки у ВНЗ (PubCirEco)
Тривалість проєкту:
1.10.2024 – 30.09.2027
Загальна мета: розширення можливостей циркулярної економіки у вищих навчальних закладах України та Молдови для забезпечення розвитку кваліфікованої робочої сили та прискорення процесу європейської інтеграції та співпраці між Україною, Молдовою та Європейським Союзом у напрямку впровадження стратегії Європейської зеленої угоди шляхом модернізації підготовки спеціалістів, готових працювати в державних секторах у галузі публічного управління та економіки.
Метою проекту також є висвітлення ролі вищої освіти у розвитку цінностей, норм, моделей поведінки, навичок, досвіду, пов’язаних із культурою «зеленого» розвитку та європейськими практиками впровадження моделі циркулярної економіки. Проект має на меті підвищити рівень компетентностей, навичок і можливості працевлаштування студентів, які використовують практики циркулярної економіки, шляхом розробки інноваційних освітніх модулів, сприяння інклюзивній та цифровій освіті, створення курсів інтенсивного навчання для студентів і викладачів на коротші періоди навчання та підтримки студентів і академічного персоналу через міжнародну академічну мобільність.
Завдання проекту:
1) Розробка та запуск навчальних модулів. Новітні технології для магістрантів спеціальностей «Публічне управління та адміністрування», «Економіка» з метою формування низки загальних та професійних компетентностей для прийняття управлінських рішень для забезпечення ресурсоефективності та екологічної стійкості екосистем. Також планується формування електронної платформи для взаємодії бізнесу, влади, громадських організацій та молоді;
2) Щоб посилити інтернаціональність, буде розроблено інтенсивну навчальну програму для здобувачів магістратури, аспірантів і викладачів, у рамках якої цільові групи працюватимуть разом, щоб поділитися своїм досвідом і розвивати навички викладання, дослідження та спілкування на ринку праці в порядку підготовки здобувачів до робочого місця. Особливий акцент зроблено на інноваційних методах навчання, які підвищують ефективність ВНЗ.
3) Розробка та запуск електронної платформи, яка надає широкі можливості для дистанційного навчання у сфері циркулярної економіки та ексцентричного мислення. Будуть розроблені спеціальні заходи цифровізації, такі як віртуальні платформи, щоб підвищити інклюзивність, та ефект інтернаціоналізації могли відчути також студенти або лектори з меншими можливостями для мобільності.
4) Створення електронної платформи для взаємодії влади, бізнесу, громадського сектору та молодіжного Hub for Environmental Thinking and Circular Economy як частини освітньої та інноваційної навчальної інфраструктури для підготовки фахівців з державного управління та економіки. Зв’язок із ринком праці буде поглиблено шляхом аналізу потреб, тематичних досліджень, проведення заходів і візитів до компаній, які працюють у циклічній економіці.
Партнери:
Університет Миколаса Ромеріса (MRU, Вільнюс, Литва)
Харківський національний економічний університет імені Симона Кузнеця (S.Kuznets KhNUE, Україна)
Харківський національний університет радіоелектроніки (KhNURE, Україна)
Вищий навчальний заклад Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» (UU, Україна)
Інститут інженерії та циркулярної економіки TTK Університет прикладних наук (TTK UAS, Естонія)
Центр наук TTK Університет прикладних наук (TTK UAS, Естонія)
FH CAMPUS 02, Університет прикладних наук (CO2) (Австрія)
Технічний університет Молдови (UTM, Молдова)
Академія економічних досліджень Молдови (АСЕМ)
Державний університет Молдови (МДУ)
Контакти
Координаторка проекту від ХНЕУ ім. С. Кузнеця: професорка Наталія Гавкалова, завідувачка кафедрою державного управління, публічного адміністрування та економічної політики.
E-mail: Nataliia.Gavkalova@hneu.net