Система освіти має працювати і допомагати країні зберегти інтелектуальний потенціал нації. Завідувачка кафедри державного управління, публічного адміністрування та регіональної економіки Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Н. Л. Гавкалова була запрошена 9-10 червня до Штаб-квартири UNESCO в Парижі, де відбулася заключна Конференція чотирирічного проєкту Horizon 2020 RURITAGE «Відродження сільських районів за допомогою системних стратегій, заснованих на спадщину». 

 Учасники Конференції – представники Консорціуму проєкту RURITAGE, Центрів сільської спадщини з 18 країн світу, представники Європейської комісії, держави члени ЄС, ООН та ЮНЕСКО.  З 2019 року представники Харківської області з ХГО «Єврорегіон «Слобожанщина», ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Полівської сільської ради, Дергачівської міської ради, ТОВ «Кондитерська фабрика «Сват», брали участь, як додаткові реплікатори, у проєкті RURITAGE, створювали та реалізовували кластерні стратегії з агротуристичного розвитку сільських територій Слобожанщини за інформаційною та консультаційною підтримкою представників Консорціуму проєкту RURITAGE, а саме: ЮНЕСКО, Болонського університету, Асоціації міст за сталий розвиток. На запрошення Крістофа Ванденберга, начальника секції наук про землю та зниження ризику геонебезпеки UNESCO до роботи у конференції долучилися директорка ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» В. Д. Холодок та завідувачка кафедри державного управління, публічного адміністрування та регіональної економіки Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Н. Л. Гавкалова.

Вони представили досягнення в межах участі у проєкті RURITAGE, провели презентацію агротуристичного потенціалу Харківщини, результатів реалізації Плану регенерації сільської спадщини, обговорили питання щодо створення та розвитку Центру сільської спадщини «Слобожанщина». Окремим питанням, яке було піднято В. Д. Холодок, стало обговорення важливості збереження матеріальної і нематеріальної культурної спадщини Слобожанщини, зокрема, відбудови після обстрілу військами рф Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди як найбільш відвідуваного туристичного об’єкту Харківщини, що знаходиться на сільській території. «Участь Харківщини у проєкті RURITAGE дозволить розповсюдити кращі практики сільського розвитку у визначених проєктом напрямках, поширити інформацію про агротуристичний потенціал Харківщини серед світової спільноти, створити нові міжнародні партнерства за участю представників Харківщини та учасників проекту RURITAGE, приєднатися Харківщині до кращих міжнародних практик Центрів сільської спадщини проекту RURITAGE та створити і, головне, реалізувати власні стратегії розвитку сільських територій», – відзначили у Харківському організаційно-методичному центрі туризму.

 Учасники конференції обмінялися думками щодо потенційного впровадження інноваційних рішень на інших сільських територіях та взяли участь в інформаційній сесії з відновлення сільських районів, де результати проекту було продемонстровано державам-членам ЮНЕСКО та представникам ЄС/ООН. Довідка.

Мета чотирирічного проекту RURITAGE (2018–2022) – створення нової парадигми відродження, яке ґрунтується на спадщині, сільських територій, що дозволить перетворити сільські території в демонстраційні лабораторії у напрямку стійкого розвитку за рахунок підвищення їх унікального потенціалу культурної та природної спадщини. 


З метою сталого розвитку та підвищення конкурентоспроможност сільських територій RURITAGE створено унікальну методологію, що включає 13 рольових моделей та 6 реплікаторів, які працюють у шести областях системних інновацій: паломництво, стійкість, сталий розвиток на місцевому рівні, виробництво продуктів харчування, комплексне управління ландшафтом, міграція, мистецтво та фестивалі. Вони працюють разом, створюючи і обмінюючись знаннями, як засіб стимулювання економічного та розвитку територій.


Цільова група проєкту RURITAGE – це 38 організацій з 18 країн світу. Провідні партнери проєкту – Юнеско, Болонський університет, Асоціація міст за сталий розвиток (ICLEI). Серед членів Консорціуму проєкту RURITAGE – глобальний геопарк ЮНЕСКО Верхній Прованс, Магма глобальний геопарк ЮНЕСКО, Катла ЮНЕСКО глобальний геопарк, політехнічний університет Турина, Норвезький університет природничих наук, муніципалітет Вишеград, муніципалітет Аппіньяно Дель Тронто, Ізмирський технологічний інститут, муніципалітет Ізміра, федерація Колумбійського університету та інші.

Заключна Конференція чотирирічного проєкту Horizon 2020 RURITAGE «Відродження сільських районів за допомогою системних ст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *