Результати проєкту “Влада чує молодь”

Кафедра державного управління, публічного адміністрування та економічної політики долучена до проєкту “Влада чує молодь”, що реалізовується у партнерстві з ГО “Розвиток громад Харківщини”, за підтримки ГО “Станція”, Національного фонду демократії (National Endowment for Democracy, NED).
Метою проєкту є сприяти впровадженню інструментів місцевої демократії серед молоді в місті Харків шляхом проведення соціального дослідження серед місцевих жителів. Результати дослідження дозволять залучити до освітнього простору
представників місцевого самоврядування та активну молодь громади.
В рамках проєкту серед здобувачів ЗВО та школярів Харківської громади провели соціальне дослідження обізнаності молоді щодо практичних інструментів впливу на владу, рівня готовності до взаємодії із органами місцевого самоврядування, довіри до діяльності громадських організацій та рівня відкритості місцевої влади до населення. Проаналізовано як на відповіді впливає гендерний фактор та місцезнаходження молоді (в Харкові, інших містах України, за кордоном).
Опитування показало, що 21 % молодих людей вважають, що точно можуть вплинути на владу в Харківській громаді, 55% – припускають, що можуть, однак, не знають як, і 24% – не вірять, що це можливо.
Якщо розглянути розподіл відповідей за статтю, то можна побачити, що в своїх можливостях вплинути на владу значно більш впевнені хлопці (31,3%) ніж дівчата (16,7%). Більшість дівчат (61,1%) припускають, що можуть вплинути, однак, не знають як. Не вірять, що можуть вплинути майже однакова кількість респондентів незалежно від статті.
Повний аналітичний звіт за результатами опитування можна подивитись на інформаційному ресурсі ttps://sites.google.com/view/kh-youth , що висвітлює аналіз результатів опитування  та інформує про інструменти впливу громадян на місцеву владу.
До участі в проєкті були залучені бакалаври ОП “Публічне управління” та ОП “Економіка та економічна політика” в рамках виробничої практики та за бажанням.
Весь технічний супровід здійснював магістр ОП “Публічне адміністрування” Дмитрій Несміян.

Station_participation   #Станція_Харків   #NED

Результати проєкту “Влада чує молодь”