Завершення проєкту ЕРАЗМУС+ напряму Жан Моне

Друзі, хочемо повідомити про завершення проєкту Еразмус+ напряму Жан Монне «Демократична децентралізація як європейський досвід публічного управління», що реалізовувався на кафедрі державного управління, публічного адміністрування та політичної економіки ХНЕУ ім. С.Кузнеця з 2020 року.

За 3 роки наша команда виконала значну роботу щодо просування ідеї європейського напряму розвитку України, дослідження децентралізації в країнах ЄС та особливостей реформи децентралізації  в Україні.

Для здобувачів бакалаврського рівня ОП “Публічне управління” та магістерського  рівня “Публічне адміністрування” розроблено та введено в навчальну програму навчальна дисципліна «Демократична децентралізація як європейський досвід публічного управління».

В 2021 році відбувся візит виконавців проєкту до Університету Миколаса Ромеріса (Литва), де пройшли лекції від практикуючих в сфері державного управління лекторів. В результаті отримані нові  знання та навички щодо литовського досвіду демократизації, децентралізації публічного адміністрування, цифровізації суспільства, а також реалізації державної стратегії щодо переходу країни до “зеленої економіки”;

Відбулись відкриті лекції:

– професора Девіда Шульца (Хемлінський університет, м. Міннесота, США)  «Довгий і хвилястий шлях: юридичні, політичні, соціологічні та економічні умови демократії», 2021 р..

– д.е.н., проф. Варшавського технологічного університету «Варшавська політехніка» К. Вацьковські (Республіка Польща), який розповів про особливості реформи децентралізації публічного управління Польщі;

– д.с.н., проф. Університету Миколаса Ромеріса (Литва) Вайнюса Смальских, який присвятив лекцію досвіду Литви щодо децентралізації публічного управління.

В 2020 та 2022 році проведені Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції «Розвиток партнерства ЄС– Україна  у сфері

державного управління». У 2021 році відбувся вебінар за такою ж тематикою.

Щорічно проводились виїзні заняття «Бути українцем, бути європейцем» та Літні школи для школярів «Європейський вектор розвитку України. Це ваш вибір?”.

Результати досліджень за проєктом опубліковані в наукових статтях:

1. Гавкалова Н. Л. Європейські моделі децентралізації управління: досвід для України / Н. Л. Гавкалова, Л. Ю. Гордієнко // Управління

змінами та інновації. – 2023. – № 5. – С. 5–8. http://www.repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/29381

2. Гавкалова Н. Л. Масова деліквентна поведінка як перешкода на шляху України до європейської моделі децентралізації публічного

управління / Н. Л. Гавкалова, Л. Ю. Гордієнко // Наукові перспективи. – Київ: 2023. – № 5 (35). – С. 32–48. http://www.repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/29592.

З результатами можна ознайомитися на сторінці проєкту

Завершення проєкту ЕРАЗМУС+ напряму Жан Моне