Публічне адміністрування

Хочу поділитися своїми враженнями від тренінгу “Взаємодія влади та громадськості для підсилення волонтерського руху”, що пройшов у Полтаві 25-26 березня 2023 року. Це не перший мій тренінг від Міжнародного республіканського інституту і завжди це надихаюча обстановка, активні та небайдужі люди, спікери з нестандартними концепціями розвитку громадянського суспільства.
Основне питання, на яке я для себе знайшла відповідь: “Який механізм консолідації зусиль волонтерських ініціатив й органів місцевого самоврядування? та чи є він взагалі?”
В цьому процесі не вистачає системності, тому в Україні є ініціативи щодо прийняття в ОТГ Програм сприйняття розвитку волонтерства на 2023-2027 р.
Програма має включати план конкретних заходів з розвитку волонтерства, залучення зовнішніх ресурсів для вирішення місцевих проблем та виділення простору для зустрічей громадських активістів.
Ініціювати ці програми можуть як громадські активісти так і депутати місцевих рад (територіальної громади села, селища, міста). Це питання може розглядатися на профільній постійній комісії ради. При позитивному рішені проєкт рішення виноситься на сесію.
Існують й інші механізми взаємодії громадськості і влади: суспільні заходи, соціальні мережі, медійний шум. Однак, перший варіант найбільш швидкий та вимагає високого рівня правової освіти населення.
Громадянське суспільство формується на місцях, а починається із школи – учнівського самоврядування і воно не має бути формальним.
Цікаво, що є питання, на які ще важко дати відповіді: “Чи є феномен учнівського та студентського самоврядуваня в умовах онлайн навчання при відсутності фізичного простору, живого контакту між людьми, чи є інтереси й ініціативи, які потрібно захищати?”

Юлія Лола, доцент кафедри державного управління, публічного адміністрування та економічної політики

Взаємодія влади та громадськості для підсилення волонтерського руху

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This is default text for notification bar