Всебічний розвиток студента – пріоритет навчання

У четвер, 12 січня, в американському Лейк-Плесіді стартувала зимова Універсіада-2023. Цього дня відбулася урочиста Церемонія відкриття ігор, а самі змагання розпочнуться вже сьогодні ввечері за київським часом у п’ятницю 13-го. Ці змагання є найпрестижнішими для студентів і, на відміну від Олімпійських ігор, проводяться вдвічі частіше – раз на два роки, даючи спортсменам більше шансів проявити себе на найвищому рівні.

Універсіада є дуже престижним стартом, а з урахуванням різкого омолодження спорту загалом за останні роки, багато спортсменів, які рік тому брали участь в Олімпійських іграх у Пекіні й продовжують бути студентами, візьмуть участь у цьогорічних змаганнях.

Хокейні надії

І все ж головна інтрига Універсіади-2023 полягає в тому, що у змаганнях візьме участь чоловіча збірна України з хокею. Ще 12 липня минулого року організатори Універсіади-2023 затвердили склад учасників хокейних змагань та до переліку команд у чоловічому турнірі увійшли Україна, Канада, Чехія, Велика Британія, Угорщина, Японія, Казахстан, Корея, Латвія, Словаччина, Швеція та США. Один із потенційних фаворитів турніру – хокейна команда Росії – як і вся збірна загалом, за всіма видами спорту, зрозуміло, відсторонена від змагань після повномасштабного вторгнення російської армії в Україну.

У складі збірної України під керівництвом Вадима Шахрайчука та Костянтина Симчука зможуть зіграти лише хокеїсти не старше 25 років. Тренери відібрали для участі в Універсіаді 22 хокеїсти. При цьому, “синьо-жовті” прибули до Штатів в ослабленому з різних причин складі. Так, захисник Матусевич отримав важку травму під час турне Канадою, а нападник Зінченко пропустить Ігри через візові проблеми. Ще трьох “студентів” – Трахта, Пересунька та Чолача – до збірної України не відпустили їхні клуби.

У підсумку склад збірної України виглядає наступним чином. Воротарі: Дяченко (“Берсерки”), Кубрицький (“Дофін Кінгз”), Сердюк (“Сокіл”), Захисники: Варава (“Кременчук”), Григор’єв, Сисак (обидва – “Сокіл”), Гребеник, Ратушний (обидва – “Дніпро”), Дахновський (“Корпус-Крісті АйсРейс”), Євтухов (ХК “Філадельфія”), Палійчук (“Денбері Джуніор Хет-Трікс”), Нападники: Бородай, Цілогородців (обидва – “Дніпро”), Чиканцев (“Підгале”), Грабовецький (“Спарта”, Прага), Кривошапкін (“Кременчук”), Матейченко (“Манхеттен Віль Коледж”), Мазур (“Сокіл”), Панченко, Ружніков (обидва – “Енергія”), М. Сімчук (“Брукс Бандитс”), Ступак (“Вієнер”).

Перед Універсіадою “синьо-жовті” зіграли чотири спаринги з канадськими університетськими командами. Студентська збірна України зазнала поразок від “Саскачеван Хаскіз” (0:2) “Калгарі Дінос” (1:3), “Альберти Голден Беарз” (1:5) і розгромила “Манітобу Бізонс” (5:1).

Нагадаємо, що збірна України була переможцем хокейного турніру останньої минулого століття Універсіади-1999. Втім, цього року розраховувати на таке навряд чи варто. Вже в першому матчі наші хокеїсти зіштовхнулися з основним фаворитом турніру – збірною Канади, поступившись “кленовим листкам” з розгромним рахунком 1:6. Спадкоємці “родоначальників хокею” мали повну перевагу над нашою командою протягом усієї гри, а єдину шайбу українці закинули завдяки точному кидку Гліба Кривошапкіна в середині завершального третього періоду, за рахунку 0:4.

На що зможе розраховувати команда на цьому турнірі стане відомо вже найближчими днями, в решті матчів групового турніру проти збірних Чехії, Швеції, Японії та Латвії. З урахуванням того, що у плей-оф виходять лише по дві найкращі команди з групи (12 збірних поділили на два секстети), сподіватися українцям доводиться тепер лише на диво…

Кафедра державного управління, публічного адміністрування та економічної політики ХНЕУ ім. С. Кузнеця прагне до стимулювання всебічного розвитку студентів, намагається підтримувати зокрема й спортивні досягнення наших студентів.

Всебічний розвиток студента – пріоритет навчання