31 серпня 2021 року відбулася онлайн робоча зустріч Мартіна Гільермо Раміреза, Генерального секретаря Асоціації європейських прикордонних регіонів , Голови Сумської державної адміністрації Дмитра Живицького. Завідувач кафедри державного управління, публічного адміністрування та регіональної економіки ХНЕУ ім. С.Кузнеця д.е.н., проф. Гавкалова Н.Л. прийняла участь в обговоренні разом з експертами Асоціації європейських прикордонних регіонів, Мінрегіону.

В рамках зустрічі обговорено широке коло організації напрямів співпраці Сумської області, прикордонних регіонів Східної України з Асоціацією європейських прикордонних регіонів на між територіальному, транскордонному та транс’європейському рівні.

Питання розвитку прикордонних регіонів Східної України один із пріоритет роботи АЕПР в Україні, Інформаційного центру АЕПР в ХНЕУ імені Семена Кузнеця та його партнерів.

Ця довготривала проблематика регіонального розвитку України є актуальною та її вирішення вже є на часі, враховуючі великий потенціал розвитку прикордонних регіонів Східної України, положення Стратегії регіонального розвитку України 2021 – 2027, Державної Програми розвитку транскордонного співробітництва 2021-2027, та розроблений проект нової редакції ЗУ «Про транскордонне співробітництво».

Наприкінці зустрічі Тарас Савченко, Мартін Гільермо Рамірез, Кайтріона Мулан висловили подяку представникам Інформаційного центру Центру АЕПР – Едуарду Сиромолот, Наталії Гавкалової професора, д.е.н., завідувачки кафедрою державного управління, публічного адміністрування та регіональної економки ХНЕУ імені Семена Кузнеця за ініціювання та спів підготовку проведення робочої зустрічі.

Розвиток транскордонного та міжрегіонального співробітництва