23 листопада відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Публічне управління: проблеми та перспективи»

23 листопада 2023 р. у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Публічне управління: проблеми та перспективи».

До заходу приєдналися близько 100 учасників (здобувачі, представники вітчизняних та закордонних закладів освіти, вітчизняні провідні фахівці органів державної влади та місцевого самоврядування).

Конференція була організована кафедрою державного управління, публічного адміністрування та економічної політики Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця за участі Університету Миколаса Ромеріса (Литва), Варшавського технологічного університету «Варшавська політехніка» (Польща), Університету Хамлайн (США), Плімутського університету (Велика Британія), Університету імені святого Климента Охридського в Бітолі (Македонія), Університету Тлемсена імені Абу Бакра Белкаїда (Алжир), Харківської обласної військової адміністрації, Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Харківській та Сумській областях та Громадської організації «Розвиток громад Харківщини».

Конференцію відкрив ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Пономаренко та декан факультету економіки і права Михайло Бріль, які зазначили, що такі заходи підтримуються адміністрацією Університету особливо зараз, під час війни, підкреслили актуальність питань, що будуть обговорюватися на конференції, оскільки Україну очікує повоєнна відбудова з врахуванням нового територіально-адміністративного устрою та відбудова демократичного устрою суспільства. З привітальним словом виступила керівниця апарату Харківської обласної військової адміністрації Вікторія Белявцева.

Зав. каф. державного управління, публічного адміністрування та економічної політики Наталія Гавкалова на правах модератора представила іноземних гостей – Девіда Шульца, професора Університету Хамлайн (США), Вайнюса Смальскіса,декана, професора MRU (Литва) та професора Джона Мартіна, керівника дослідницького проєкту з розробки стратегії розвитку територій та урядування Плімутського університету (Велика Британія), які висловили слова підтримки Україні, зазначили актуальність заходу та запропонували власне бачення світових трендів розвитку публічного управління.

Українська наукова спільнота була представлена Олексієм Оболенським, професором кафедри регіоналістики і туризму ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» з доповіддю «Штучний інтелект як інноваційна технологія публічного управління», Ігорем Дунаєвим, професором ННІ «Інститут державного управління» Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна з доповіддю «Платформна перспектива публічного управління і запит на децентралізоване врядування з боку цифрових екосистем», Тамарою Лозинською, професором, завідувачкою кафедри публічного управління та адміністрування Полтавського державного аграрного університету з доповіддю «Державна підтримка малого та середнього підприємництва під час війни» та Марією Маркіною, старшим викладачем, аспіранткою кафедри регіоналістики і туризму ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» з доповіддю «Сучасні виклики для публічного управління у сфері просторового планування на місцевому рівні в Україні».

До конференції також долучився Едуард Сиромолот, керівник Інформаційного центру Асоціації європейських прикордонних регіонів в ХНЕУ ім. С. Кузнеця, аспірант кафедри державного управління, публічного адміністрування та економічної політики ХНЕУ ім. С. Кузнеця з доповіддю «Досвід діяльності  інформаційного центру асоціації європейських прикордонних регіонів в ХНЕУ ім. С. Кузнеця у формуванні багаторівневого врядування та розвитку територіального і транскордонного співробітництва», а також практики публічного управління, зокрема Карина Зінченко, головний спеціаліст сектору з профілактично-виховної роботи Служби у справах дітей та сім’ї Мереф’янської міської ради, Світлана Онищенко, начальник управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку – головний бухгалтер  головного управління ДПС у Харківській області та Тетяна Каплунова, головний державний інспектор головного управління ДПС у Харківській області.

Наталія Гавкалова виступила з фінальною доповіддю «Сучасні тренди розвитку суспільства: цифровізоване публічне адміністрування, циркулярна економіка» та підсумувала результати конференції, які представлені у вигляді резолюції.

ДЯКУЄМО ВСІМ ЗА УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ!

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ